آموزش تهیه میوه های خشک خانگی

خشک کردن میوه راه های زیادی دارد که می توانید با توجه به امکاناتی که دارید یکی از آنها را انتخاب کنید . 

تمام میوه ها را نمیشود خشک کرد که لیست میوه های قابل خشک شدن را در ادامه توضیح خواهیم داد . حواستان باشد که نباید میوه را کاملا خشک کرد که مثل چیس شکننده باشد عملیات خشک کردن میوه ها را باید زمانی که ۲۰% از رطوبت آنها باقی مانده است تمام کنید .

نکات اولیه و خرد کردن میوه :

میوه های درختی مانند زیر مناسب هستند :

کیوی

انگور

گلابی

خرما

انجیر

موز

انبه

زرد آلو

هلو

آلو

میوه های رسیده را خشک کنید .

 میوه هایی را که میخواهید خشک کنید باید سفت ، رسیده و سالم باشند . میوه های آسیب دیده ، لک شده ، نرسیده یا خیلی رسیده در صورت خشک کردن طعم مطلوبی نخواهند داشت .

میوه را شسته و برش بزنید . 

میوه را شسته و بگذارید خشک شود . بعد از خشک شدن میوه را به ورقه هایی به اندازه ۳ تا ۶ میلی متر برش بزنید . میوه های خیلی کوچک مثل انگور و توت را باید کامل خشک کرد .

از سیاه شدن میوه جلوگیری کنید . 

برای جلوگیری از سیاه شدن ( اکسید شدن ) میوه یکی از کارهای زیر را انتخاب کرده و انجام دهید :

میوه را داخل آب نمک بگذارید . ۶ قاشق غذاخوری نمک را در ۳٫۵ لیتر آب حل کنید و میوه ها را داخل آن انداخته سپس خشک کنید .

سیب و هلو را میتوانید در آب یخ  قرار دهید سپس خشک کنید .

آناناس ، هلو و موز : ۱ استکان شکر و ۳ استکان آب و ۱ استکان عسل را مخلو ط کنید و میوه ها را در آن خیس کنید .

آب گرم را با آب آناناس یا لیمو مخلوط کنید و میوه ها را داخل آن خیس کنید .

۲ قاشق غذاخوری اسید اسکوربیک را با ۱ لیتر آب مخلوط کنید و میوه ها را داخل آن خیس کنید .

هلو ، آلبالو و توت : ۱ بسته ژلاتین گیاهی را با ۱ استکان آب و ½ استکان شکر مخلوط کنید و میوه ها را داخل آن بگذارید .

روش های خشک کردن میوه : 

 با استفاده از فر : سینی فر را برداشته و روی آن را یک ورق پخت و پز بگذارید . میوه ها را روی ورقه پخت و پز طوری بچینید که با یکدیگر تماس نداشته باشند . دمای فر را روی کمترین حالت ممکن قرار دهید ( ۵۰ درجه سانتی گراد ) . ۴ تا ۸ ساعت نسبت به میوه ای که میخواهید خشک کنید زمان نیاز دارد . حواستان به میوه ها باشد و آنها را هر چند وقت یکبار چک کنید .میوه خشکشده باید جویدنی باشد نه اینکه مثل چیپس خشک شود .

بوسیله دستگاه خشک کن : دستگاه خشک کن را روی حالت میوه قرار دهید . اگر این حالت را ندارد روی ۵۷ درجه سانتی گراد قرار دهید .میوه ها را به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت خشک کنید . میوه ها را کاملا روی خشک کن پخش کنید تا با یکدیگر تماس نداشته باشند . بعد از ۲۴ ساعت میوه ها را چک کنید تا خیلی خشک نشوند بعد از آن هر ۶ تا ۸ ساعت چک کنید .

خشک کردن با آفتاب ۱ :

 یک روز گرم و آفتابی را انتخاب کنید . دمای هوا باید حداقل ۳۰ درجه سانتی گراد باشد . درجه رطوبت هوا نیز باید زیر ۶۰ درصد باشد .

یک پارچه روی قابلمه ، ماهی تابه یا سینی پهن کنید و میوه ها را روی پارچه چیده و مستقیما زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید . شبها باید میوه ها را به داخل خانه بیاورید تا دوباره رطوبت را جذب نکنند . این روش به چند روز زمان برای خشک کردن میوه ها نیاز دارد .

خشک کردن با آفتاب ۲ : 

یک سینی برداشته و یک پارچه تمیز روی آن پهن کنید سپس میوه ها را روی آن بچینید و یک تکه شیشه روی آن بگذارید . مطمئن شوید که شیشه روی میوه ها خیلی سفت نباشد و هوا در زیر آن جریان داشته باشد .سینی را به مدت ۲ تا ۴ روز زیر نور آفتاب قرار دهید . خشک شدن به این روش به درجه هوا بستگی دارد . در شبها و هنگامی که هوا رطوبت دارد سینی را به داخل خانه بیاورید .

پاستوریزه کردن میوه های خشک :

این کار جهت از بین بردن باکتریهای ضروری میباشد . میوه های خشک را داخل نایلون گذاشته و در داخل فریزر با دمای ۱۷- و یا کمتر به مدت ۴۸ ساعت قرار دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *