خواص درمانی سنجد در طب سنتی

آشنایی با خاصیت ها و فواید سنجد

میوه سنجد از زمانهای گذشته در سبد غذایی ایرانی ها جا داشته و در اعیاد سنتی به آن توجهی خاص شده است. امروزه از درخت سنجد و میوه آن در صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی، عطرسازی و صنایع چوب استفاده می شود. نام علمی سنجد «Elaeagnusan gastifolial» است و رویشگاه این درخت بدلیل سازگاری آن با محیط های مختلف در اغلب نقاط کره زمین از جمله آمریکای شمالی، اروپای شرقی و غربی، آسیای مرکزی و شمالی و … است.به طور کلی ۳ نوع درخت سنجد در دنیا وجود دارد که دو نوع هلاگنوس و هیپوفار در ایران موجودست. درخت سنجد هلاگنوس به دلیل درشتی میوه ، قامت بلند، نداشتن خار و برگهای پهن به درخت سنجد هیپورفیا برتری دارد.خواص سنجد

خواص درمانی سنجد

۱. بهترین اثر سنجد، رفع کمبود ویتامین C بدن است و خوردن آن، از ورود عفونت به بدن پیشگیری می کند.
۲. میوه سنجد قابض و بر طرف کننده اسهال است.
۳. به خاطر وجود ویتامین K در سنجد ضد خونریزی می باشد.
۴. سنجد رفع کننده سموم معده و روده است.
۵. بادشکن و مقوی قلب می باشد.
۶. سنجد برای افرادی که نرمی استخوان وپوکی استخوان دارند مفید می باشد.
۷. صبحانه برای آقایان و خانمها بسیار مفید است.
۸. میوه سنجد ضدیرقان می باشد.
۹. کسانی که تکرر ادرار دارند سنجد بخورند.
۱۰. کسانی که سکسکه می کنند برای درمان آن ۵۰ دانه سنجد و یک لیوان شیر بخورند.
۱۱. مصرف سنجد درمان گر ورم کیسه صفرا ست.
۱۲. سنجد باعث قوی شدن ساق ها می گردد به کودکان خود روزی ۲۰ تا ۵۰ دانه بدهید.
۱۳. مصرف سنجد ۱۰ دانه در روز موجب پاکسازی دستگاه گوارش به ویژه معده و روده ها می شود.
۱۴. سنجد عامل بیماری جذام را از بین می برد.
۱۵. سنجد تب بر است.
۱۶. سنجد کلیه ها را گرم و معده را تمیز می کند.
۱۷. سنجد برای سلامتی دستگاه گوارش افراد بسیار مناسب است و افرادی که رژیم های لاغری دارند، می توانند سنجد را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
۱۸. سنجد ضد بلغم می باشد.
۱۹. سنجد استخوان را محکم و دستگاه گوارش را تقویت می کند.
۲۰. همچنین سرشار از فیبر است و گرسنگی را کاهش می دهد و خاصیت سیرکنندگی بالایی دارد.
۲۱. سنجد یکی از بهترین منابع غذایی گیاهی محسوب می شود.
۲۲. سنجد منبع غنی از کلسیم است و برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، بسیار مفید است و استخوان های افراد را محکم می کند.
۲۳. سنجد برای سلامتی دستگاه گوارش افراد بسیار مناسب است و افرادی که رژیم های لاغری دارند، می توانند سنجد را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
۲۴. سنجد دارای ترکیباتی مانند فیتکمیکال ها است که آنتی اکسیدان خوبی است.
۲۵.سردرد هایی که علامت مشخصی ندارند از سنجد استفاده شود.
۲۶. پودر هسته ی سنجد در درمان التهاب های حاد و مزمن کاربرد دارد و آرتروز را درمان می کند.
۲۷. در بسیاری از متون ادبی از سنجد به عنوان نماد فرهیختگی و فرزانگی یاد شده است زیرا به باور درمانگران طب سنتی و شیوه های طبیعی درمانی سنجد بیشترین تاثیرگذاری را بر سلول های مغزی دارد و موجب تقویت آنها می شود.
۲۸. به گفته درمانگران طب سنتی استفاده از ترکیب برابر پودر سنجد با سویای بوداده و مخلوط کردن یک قاشق از آن با یک لیوان شیر و یک قاشق عسل بهترین دارو برای درمان نرمی و پوکی استخوان است.
 

خواص پودر سنجد

سنجد میوه ای که به صورت خشک شده از آن استفده میشود و این میوه طبعی خشک و سرد دارد. از سری خواص آن میتوان به قابض بودن آن اشاره کرد. همچنین به دلیل داشتن ویتامین k این میوه ضد خونریزی است . برای دفع سموم و باکتری های معده و روده بسیار مفید و ضروری است. برای کسانی که از سردرد رتج میبرند خوردن سنجد توصیه میشود.
نکته مهم :پوکی استخوان یا همان بیماری خاموش چهارمین عامل مرگ و میر در جهان شناخته شده و از هر ۴ نفر بالای ۲۵ سال ۱ نفر مبتلاست . ولی اخیراً یک درمان ساده ، عالی و بی خطر برای آن پیدا شده است.این راه حل نتیجۀ تحقیق محققان طب سنتی و به نقل از بوعلی ،اگر آرد و هسته میوه سنجد با هم آسیاب شود ،مصرف خوراکی آن میتواند بیماری آرتروز و روماتیسم و پوکی استخوان را بطور چشمگیری شفا دهد.
 
طرز تهیه :تعدادی سنجد تازه را بهمراه پوست و گوشت و هسته آن را بوسیله آسیاب برقی بصورت پودر در بیاورید.یک قاشق غذا خوری از پودر را داخل یک لیوان شیر تازه کم چرب بریزید و یک قاشق غذا خوری عسل آنرا شیرین کنید و به عنوان یک وعده غذایی یا یک میان وعده میل کنید. این ترکیب در درمان پوکی استخوان و درد مفاصل مخصوصا زانو درد معجزه میکند،برای درمان سریعتر هر روز صبح نیم ساعت قبل ناشتا به مدت ۱۵ روز نوش جان کنید،تا معجزه ان را ببینید.پودر هسته ی سنجد در درمان التهاب های حاد و مزمن کاربرد دارد و آرتروز را درمان می کند.
 

خواص دارویی سنجد

  1. ضد تب و درد می باشد.
  2. بادشکن و مقوی قلب و سردرد را تسکین می دهد.
  3. پودر هسته آن غضروف ساز بوده و جهت ترمیم مفاصل و کمردرد میتوان آنرا با شیر استفاده کرد.
  4. از گل آن برای التیام زخم استفاده می شود.
  5. کم کالری و مقوی معده می باشد.
  6. سنجد پخته شده در روغن زیتون ، درد مفاصل و خارش پوست را درمان کرده و برای رشد مو مفید است.

خواص عرق گل سنجد

آب جوشانده یا دم کرده آن را بنوشید برای باز کردن گرفتگی ها و تحلیل گاز و نفخ و درمان استسقا و یرقان نافع است ، معده را تقویت می¬کند ، مقوی کبد است ، برای درمان بیماری های دماغی مانند فلج و کزاز و برای قلب و زخم های ریوی و تنگی نفس مفید می باشد، برای زنانی که باردار نمیشوند موثر می باشد .
عرق برای رشد موی سر مفید است.
بوی عطر گل سنجد محرک قوای جنسی زنان است ولی بلعکس تقریبا مضعف قوای جنسی مردان می¬باشد.
عرق شکوفه سنجد، ضد نفخ مؤثری برای معده می باشد. یکی از دانشمندان گفته است میوه سنجد گوشت براستخوان می رویاند و انسان را فربه می کند. پوست را تقویت کرده و کلیه ها را گرم نگه داشته و مانع از تکرر ادرار می شود. در هند از روغن هسته آن لعوق یا شربت غلیظی درست می کنند که در التهاب غشاهای مخاطی همراه با ترشح همانند انواع زکام و نیز در موارد عفونتهای برونشها مصرف می شود.
در اسپانیا از شیره گل سنجد برای قطع تب های مهلکو خطرناک استفاده می شود. میوه سنجد از نظر طب سنتی،طبیعت سرد و خشک دارد و مقوی و مفرح است،ضد تهوع و صفرا بر نیز می باشد. سنجد به ویژه خام آن برای بند آوردن اسهال نافع است.
جوشانده گل سنجد برای بیماریهای دماغی مانند فلج و کزاز و نیز برای قلب و زخمهای ریوی و تنگی نفس مفید است و برای تقویت معده و کبد و باز کردن گرفتگیها و تحلیل گاز معده و یرقان نافع است.

مضرات سنجد

سنجد برای اشخاصی که معده خشک داشته یا دچار یبوست هستند، مضر می باشد.
همچنین کسانی که مشکل سوءهاضمه دارند باید در خوردن آن احتیاط بکنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *